Konzultace a mentoring

Žijete vlastně zdravě, ale i tak vás občas potrápí zdravotní problémy? Chybí vám energie a tušíte, že příčiny vašich problémů souvisí s vaší stravou a životním stylem.  Točíte se v kruhu a už nevíte co změnit?

I drobné nepříjemnosti mohou vést k tomu, že se dlouhodobě cítíte v napětí. Vyzkoušeli jste už desítky rad, ale pořád je to stejné. Vaše situace se nelepší. Jste vyčerpaní a v noci špatně spíte. Tušíte, že potřebujete

„Najít skutečnou příčinu svých problémů“.

Když odstraníte příčiny, dostanete se zpět na cestu zdraví, dostatku energie a radosti ze života.

 

"Konzultace s Katkou pro mě byla hodně podnětná, i přesto že se o ajurvédu zajímám už pár let. Opět jsem si uvědomila, že nestačí vědět, ale je potřeba to i dělat. Díky konzultaci vnímám, jak je důležité respektovat svoji typologii i různé fáze dne a roku, a podle toho přizpůsobit stravování i péči o své tělo. Cítím motivaci věnovat víc času přípravě kvalitního jídla a taky vědomé péči o tělo, hlavně během chladnějšího období. Přístup Katky je velmi lidský a autentický i díky tomu, že Katka sdílí co ona sama dělá a jak jí to funguje. Doporučuji konzultaci všem, kteří se zajímají o vědomou výživu i péči o tělo v souladu se svou přirozeností."
Petra Kratochvíloválektorka přírodní léčby akné
www.uzdravsvouplet.cz

Možná zažíváte podobné situace:

 • Máte málo energie, špatně spíte
  Budíte se ráno unavení, bez kávy a dalších stimulantů nejste schopni zvládnout den. Nebo jste nevyspalí, protože se kolem jedné hodiny probudíte. Několik hodin se jen převalujete a když máte ráno vstávat, spali byste jako dudek.
 • Bolí vás hlava
  Často ležíte v posteli se zataženými závěsy a trpíte, zatímco si ostatní venku užívají života. Žijete s obavami, protože nevíte, kdy vás zase bolest hlavy nečekaně vyřadí ze života.
 • Slábnete a nemůžete přibrat
  Jíte několikrát za den, ale přesto jste velmi štíhlí, nedokážete přibrat a cítíte se slabí. Každá nepříjemná situace vás rozhodí a vy hned zhubnete další kilo.
 • Nemůžete zhubnout
  Vyzkoušeli jste už řadu diet, ale buď nezhubnete téměř nic, nebo se u vás projeví jojo efekt a po skončení diety máte za chvíli pracně schozená kila zpátky (a často i něco navíc).
 • Problémy se zažíváním
  Netušíte proč máte bolesti břicha, nadýmání, průjem nebo zácpu. Jíte zdravě, hodně zeleniny, ale přesto vám často není dobře. Už nevíte co vlastně jíst, aby vám bylo líp.
 • Záněty a kožní problémy
  Často se u vás opakují angíny, nebo záněty různě v těle. Užíváte léky na pálení žáhy. Mažete si pleť vším možným, ale přesto trpíte na různé kožní potíže, jako akné, vyrážky, ekzémy.
 • Chybí dobrý pocit
  Cítíte se občas nějak divně, někdy chybí energie, jindy máte slabé zažívání, tu a tam něco bolí. Každý rok si uvědomíte, že to už není co dřív a toužíte něco změnit, aby jste nebyli ve stáří nemocní a závislí na pomoci druhých.
 • Touha dozvědět se víc
  Zajímáte se o své zdraví a rádi objevujete nové směry. Zaujala vás ajurvéda a chcete se o sobě dozvědět víc a vědět, co je vhodné právě pro vaši osobnost.

Principy ajurvédy platí už více než pět tisíc let a budou platit, dokud lidé budou součástí přírody. Tyto univerzální principy vás ráda naučím. Pokud je budete používat, zůstanete zdraví a i v důchodu budete mít energii na vše, co jste kdy chtěli dělat.

Pojďme se na vaše potíže podívat společně.

Konzultace

Na jednorázové konzultaci stihneme většinou probrat jedno téma, proto je jednorázová konzultace vhodná pro celková doporučení a řešení jednodušších potíží. 

 • Zmapujeme vaši současnou situaci
  Zjistíme, kde jste teď a odhalíme příčiny vašich potíží. Dostanete rady a tipy ke změně, které vám pomohou se vrátit do rovnováhy, tedy k vaší přirozenosti.
"Zažila jsem super ajurvédskou konzultaci s Katkou. Jako ajurvédou nepolíbenou mě vše vysvětlila a dala mi několik dobrých rad. Je to náročné téma, ale Katka vše trpělivě vysvětlovala, ukazovala logické souvislosti. Nejlepší bylo vysvětlení, proč bývám v létě kolem oběda protivná. Podle ajurvédy je to tím, že je zrovna v síle ohnivá energie a i já mám v sobě oheň a už je to prostě moc. A samozřejmě mi na to dala i pomoc. Takže určitě moc doporučuji Katčinu konzultaci, určit svůj typ podle ajurvédy a zjistit, co dělat jinak, aby vám bylo lépe. Ajurvéda nic nezakazuje. Spíš budete přesouvat svoje jídelní zvyky v čase. Já zavedla navíc teplé večeře."
Lucie Dědková podnikatelská mentorka
www.mentorkalucie.cz

Mentoring - dlouhodobá spolupráce

Budu váš parťák, opora a rádce na celé dva měsíce. Dlouhodobá spolupráce je pro vás velmi efektivní a má výsledky.  Nastavíme plán ke změně, kterou potřebujete ve svém životě, abyste se cítili lépe.

Nejde oddělit změna stravování od změny návyků, nebo péče o sebe. Budeme pracovat ve všech třech oblastech: stravování - denní návyky - péče o sebe. Každá změna s sebou nese dominový efekt, změníme jednu maličkost a pozitivní změna se projeví i v jiné oblasti.  

Jemně, ale důsledně vás povedu tak, abyste vše postupnými kroky úspěšně zvládli.

 • Poznáte svůj typ podle ajurvédy
  Znát svůj ajurvédský typ a svoji jedinečnost je klíč ke zdraví a ke všem oblastem vašeho života. Zjistíme, kde jste teď a odhalíme příčiny vašich potíží. Společně najdeme cestu, jak vás vrátit do rovnováhy, tedy k vaší přirozenosti. Změnu zvolíme tak, aby pro vás byla udržitelná a uchopitelná.
 • Zjistíte, jak změnit svůj denní režim
  Pro každý ajurvédský typ je vhodný trochu jiný režim dne. Vysvětlím vám, proč je důležité mít svoji denní rutinu. Poznáte, co je vhodné právě pro vás a možná zjistíte, že k něčemu vás to přirozeně táhne a odstraníme to, do čeho jste se museli nutit, protože vám někdo řekl, že je to dobré.
 • Naučíte se, jaké potraviny jsou vhodné právě pro vás a čemu se raději vyhnout
  Ajurvéda nehodnotí potraviny podle obsahu sacharidů, tuků a bílkovin, ale podle vlastností. Zjistíme, jaký je stav vašeho zažívání a naučím vás, jaké potraviny jsou vhodné, jaká koření používat a jak měnit jídelníček v průběhu roku. Už nikdy nebudete potřebovat jiná výživová doporučení.
 • Dozvíte se, jak o sebe pečovat
  Kvalita vlasů a pleti souvisí také s ajurvédským typem, někdo má pleť neustále suchou, jiný mastnou nebo s ekzémy. Naučíte se, co kvalitu vaší pleti ovlivňuje a vysvětlím vám jaké (většinou čistě přírodní) prostředky používat.
 • Dostanete také doporučení jaký druh sportu a odpočinku potřebujete
  Ajurvéda je věda o životě a proto vám ukážu i oblasti trochu opomíjené. Možná se nutíte do běhání, ale raději byste cvičili jógu. Najdeme pro vás nejlepší formy sportu, abyste se zbytečně netrápili u něčeho, co pro vás není vůbec vhodné. Někdo může celý den lézt po kopcích, aby vydal přebytečnou energii, ale pro vás může být tento druh aktivního odpočinku naprosto nevhodný a zbytečně vás vyčerpává.
 • Dosáhnete změny ve více oblastech
  Dlouhodobá spolupráce je pro vás velmi přínosná, pokud potřebujete řešit víc problémů (zdravotních potíží), potřebujete podporu a zpětnou vazbu při celkové změně denního režimu a změně stravování. 
 • Čeká nás 8 společných týdnů
  Úvodní setkání na 60-80 minut, každé dva týdny 30 minut konzultace, hlasové zprávy a podpora v pracovní dny přes Messenger, závěrečné setkání 60 minut.

Pokud uvažujete o dlouhodobé spolupráci (mentoringu), ale nejste si jistí, co vám přinese a jestli si sedneme, nabízím vám 15 minutovou seznamovací konzultaci zdarma. Stačí mi napsat na ajurveda@katkatepla.cz nebo přes kontaktní stránku.

Naučím vás žít a stravovat se v souladu s vaší přirozeností

Není v životě oblast, se kterou by ajurvéda neuměla pomoct. Pokud máte téma, které byste chtěli probrat, jsem tu pro vás.

Jak to probíhá?

 • Přes tlačítko níže se dostanete do objednávkového formuláře, kde si vyberete vámi zvolenou variantu (jednorázová konzultace, nebo dlouhodobý mentoring). Po zaplacení objednávky vám pošlu e-mail s odkazem na kalendář, kde si rezervujete vhodný termín.
 • Konzultace probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM, nebo Messenger.
 • Konzultaci můžete v naléhavém případě zrušit do 24 hodin předem a rezervovat si náhradní termín. Při zrušení méně než 24 hodin počítejte prosím s úhradou konzultace v plné výši.
 • Jednotlivá setkání u dlouhodobé spolupráce probíhají prostřednictvím aplikace ZOOM, nebo Messenger. Hlasové zprávy přes Messenger. Setkání je možné po domluvě nahrát, abyste se mohli k informacím vracet.
 • Před prvním setkáním u dlouhodobé spolupráce dostanete odkaz na podrobný dotazník, který je potřeba vyplnit alespoň dva dny před prvním setkáním.

Cena konzultace a mentoringu

Jednorázová konzultace (60 minut)
1 800 Kč
Mentoring 2 měsíce
12 000 Kč

Na jednorázovou konzultaci si prosím rezervujte termín do 30 dnů od zaplacení, mentoring je potřeba vyčerpat do 3 měsíců od zaplacení.


Proč se do toho pustit právě se mnou?

 • Hlavně prakticky
  Všechny rady a doporučení můžete hned vyzkoušet a během pár dní uvidíte první výsledky.
 • Vidím pod povrch
  Dokážu vycítit a vysvětlit skryté bloky a špatné návyky a pomůžu vám nastavit postupné změny, aby jste časem nesklouzli ke starým stereotypům.
 • Vnímám vaše potíže z nadhledu a vidím souvislosti
  Pomůžu vám pochopit, jak spolu zdánlivě různé problémy souvisí, co je jejich příčinou a poradím, jak to napravit.
 • Řeším věci komplexně
  Učím změnit celkový životní styl, včetně psychiky. Nezaměřuji se jen na stravování.
 • Nebudeme ztrácet čas obecnými poučkami
  Společně najdeme konkrétní postupy, které budou vhodné právě pro vaši jedinečnou osobnost.

„Vše, co se díky mé podpoře naučíte, využijete ve svém každodenním životě. Dnes, ale i za deset let“.

"Žijte moderně, ale využijte moudrosti ajurvédy."
Katka Teplá

PDF listy ke stažení ZDARMA:

Základní vlasnosti, fyzický vzhled a tendence k onemocnění lidí podle energií váta, pitta, kapha